מרגיש שאתה מוצף בעבודה או כאילו שיווי המשקל שלך בין עבודה לחיים שלך לא מסתדר? דילגתם על תכניות חופשה השנה? אם כן, אתה לא לבד … אבל כדאי שתדע שיש יתרונות בריאותיים רבים לקחת זמן מהעבודה ולצאת לחופשה.

מחקרים מראים כי האמריקנים עובדים יותר מכולם בעולם המתועש. הם גם לוקחים פחות חופשה, עובדים יותר ימים ופורשים אחר כך.

המאמן והמאמן לניהול פרודוקטיביות ומתחים, ג'ו רובינסון, מחבר הספר "עבודה לחיות" ו"אל תחמיץ את חייך ", אומר שהנושא מונע ממספר גורמים. כלומר, קיצוצים בכוח העבודה ואיוש רזה מקשים על אנשים שעושים את העבודות לברוח. אנשים חוששים גם לצאת לחופשות ב"עידן הפיטורים "מחשש שהם יראו פחות מחויבים לעבודה לעבודה.
יתרונות בריאותיים של חופשה

מספר מחקרים הראו שלקח זמן מהעבודה יכול להיות יתרונות בריאותיים פיזיים ופסיכולוגיים. לאנשים היוצאים לחופשות מתח נמוך יותר, פחות סיכון למחלות לב, השקפה טובה יותר על החיים ויותר מוטיבציה להשגת יעדים. אם אתה עדיין צריך קצת משכנע, הנה רשימה של כמה מהיתרונות הנוספים של לקחת זמן מהעבודה.

שיפור הבריאות הגופנית

מתח יכול לתרום למחלות לב ולחץ דם גבוה. עבור גברים ונשים כאחד, כך דיווח ה"ניו יורק טיימס ", אם לוקחים חופשה אחת לשנתיים בהשוואה לכל שש, תפחית את הסיכון למחלות לב כליליות או להתקפי לב.
שיפור בריאות הנפש

מדעני המוח מצאו כי מבנה המוח משתנה על ידי חשיפה כרונית להורמון הלחץ קורטיזול, אשר יכול להוות גורם תורם מרכזי לחרדה ודיכאון. תחושות של רוגע מתעוררות ממרחק הזמן מהעבודה ומקלות על המתח, מה שמאפשר לגוף ולנפש להחלים בדרכים שלא היו מסוגלים לו עדיין היו תחת לחץ.
רווחה רבה יותר

על פי מחקר של Gallup, אנשים ש"תמיד מפנים זמן לטיולים רגילים "קיבלו ציון של 68.4 במדד הרווחה של Gallup-Heathway, בהשוואה לציון של 51.4 לרווחה עבור מטיילים פחות תכופים. מחקר אחד מצא כי שלושה ימים לאחר החופשה, התלונות הגופניות של הנבדקים, איכות השינה ומצב הרוח השתפרו בהשוואה לפני החופשה. רווחים אלה היו עדיין חמישה שבועות מאוחר יותר, במיוחד אצל אלו שהיו להם זמן אישי יותר ושביעות רצון כללית במהלך חופשתם.

כוח נפשי מוגבר

עם חזרתם מהחופשה העובדים לרוב ממוקדים ופרודוקטיביים יותר. מחקרים מצאו כי לחץ כרוני יכול למעשה לווסת חלק במוח המעכב פעילות מכוונת מטרה ויכול לגרום לבעיות בזיכרון. חופש יכול לכוון את המוח המתפקד היטב.
מערכות יחסים משפחתיות משופרות

בילוי ליהנות מהחיים עם יקיריהם יכול לשמור על קשרים חזקים. מחקר שערך מחלקת הבריאות והשירותים האנושיים באריזונה מצא כי נשים שיצאו לחופשות היו מרוצות יותר מנישואיהן.
שחיקה מופחתת

עובדים שלוקחים זמן קבוע להירגע, נוטים פחות לחוות שחיקה, מה שהופך אותם ליצירתיים ופרודוקטיביים יותר מאשר עמיתיהם עמלים ומנוחה פחות.
תכנון טיול לבדו מסייע בהגברת האושר

מחקרים מראים כי הדחיפה הגדולה ביותר באושר נובעת מתכנון החופשה. אדם יכול להרגיש את ההשפעות עד שמונה שבועות לפני הנסיעה!

השורה התחתונה היא שלקחת זמן מהלחצים בעבודה ומחיי היומיום יכולה לשפר את הבריאות, המוטיבציה, מערכות היחסים, הביצועים והפרספקטיבה שלנו ולתת לנו את ההפסקה הדרושה לנו כדי לחזור לחיינו ולעבודותינו רעננות ומצוידות יותר לטפל. מה שבא.