לקחת את החופשה זה דווקא טוב לבריאות שלך.

חושבים שאתם עסוקים מכדי להתרחק מהעבודה? אתה עלול להיות מופתע לגלות כי יציאה לחופשה – בין אם חופשה בסוף השבוע או הפסקה בת שבועות – היא בדיוק מה שהרופא הורה.

מחקר מדעי גילה את מה שרבים מאיתנו יודעים באופן אינטואיטיבי – מה שאנחנו באמת צריכים נמצא זמן מה ממקום העבודה, בכל מקום שאנחנו קוראים לו בבית. מה יש לנסוע "לחופשה" שמגביר את רווחתנו, משחרר לחץ ועוזר לנו לחיות חיים מלאים יותר?

"אנחנו מכונות אנרגיה. עלינו להשלים את האנרגיה שאנו מוציאים, "אומר ג'ו רובינסון, סופר סנטה מוניקה, קליפורניה," Work to Live "ומדבר ומאמן בין איזור לחיים ופריון. "אנו חושקים בהם מבחינה פסיכולוגית מכיוון שתאי העצב שלנו רוצים שני דברים יותר מכל דבר אחר להגשמה ארוכת טווח: חידוש ואתגר. חופשות מספקות את שניהם באתרים. "

ומחקרים מראים שהם טובים למה שעשוי לנו (שעלול להזיק). קחו זאת בחשבון: מחקר הלב הארוך של פרמינגהם מהמכון הלאומי ללב, ריאות ודם ואוניברסיטת בוסטון מצא כי גברים שלא יצאו לחופשה במשך מספר שנים היו בסיכון גבוה יותר ב –30% להתקפי לב מאלה שעשו זאת. מרכז Mind-Body של אוניברסיטת פיטסבורג סקר קרוב ל -1,400 אנשים וגילה שעיסוקי פנאי – הכוללים חופשות – "תרמו לרמות רגשיות חיוביות גבוהות יותר ולפחות דיכאון", שלא לדבר על ירידה בלחץ הדם ובמותניים קטנים יותר.

חוקרים אפילו גילו שהציפייה למילוט יכולה להיות מספקת יותר מאשר לזכור אותה ברגע שתגיעו הביתה. פרופסור לפסיכולוגיה ומדעי המוח ד"ר ליף ואן בובן מאוניברסיטת קולורדו בבולדר, ופרופסור לשיווק ד"ר לורנס אשוורת 'מאוניברסיטת קווינס בקינגסטון, אונטריו, קנדה, גילו כי מאחר שאירועים עתידיים פחות בטוחים מאלה שהיו בעבר, רק להסתכל קדימה לחופשות "עשויה להיות מעוררת יותר מאשר בדיעבד לגבי אירועים אלה."

לדוגמא, הם כותבים: "מכיוון שיש יותר דרכים בהן עשוי להתרחש חופשת חוף עתידית – יותר חופים שאפשר לבקר בהם, יותר שקיעות שאפשר לראות, יותר ספרים שאפשר לקרוא – מאשר דרכים שזה קרה, אנשים עשויים לחוות יותר הנאה במהלך ציפייה לחופשות חוף, מאשר במבט לאחור. "

שאלנו את דר. בת 'מקוויסטון, נוירולוגית מוסמכת של מועצת המנהלים ודיאטנית רשומה שהיא מנהלת רפואית בעסקי האבחון של אבוט, מדוע מנוחה וטעינה הם כה חיוניים – וכיצד אנשים יכולים להפיק את המרב מזמנם מחוץ לעבודה.

ש: מדוע אנו כבני אדם מחויבים לחופשות וחגים? האם יש משהו במוח שלנו שזקוק למעשה להפסקה כדי לנוח ולהתאושש מהפעילויות הקוגניטיביות הרגילות שלנו?

ת: "כשאתה מתחיל לתכנן חופשה, גם אם אתה לא לוקח כזה, זה יכול לשפר את מסגרת הנפש שלך. מצב רוח משופר או 'הרמה' נפשית יכולים להתחיל לבעוט מיד. 'תהליך השיקום' כשאתה לוקח חופשה נקרא גם 'התאוששות' – היפוך ההשפעות השליליות של עבודה רבה מדי. יש התאוששות הן דרך השחרור מדרישות התפקיד והן דרך מעורבות בפעילויות שנבחרו בעצמן ונעימות. כשאתה הולך כל הזמן ולחץ, הורמוני הלחץ יכולים לזנק, מה שעלול להשפיע על בריאותך. תלוי באדם, זה עלול לתרגם ליותר הצטננות, כאבי ראש ולחלות בתדירות גבוהה יותר. כשאתה נרגע, ישן ואוכל כמו שצריך, אתה עוזר להחזיר את בריאותך לאיזון. "

ש: האם ישנם יתרונות בריאותיים או מוחיים בפועל הנובעים מניתוק וסטייה מהעבודה ומהשגרה הרגילה שלנו?

ת: "יש יתרונות רבים. לדוגמא, הרפיה עלולה להוריד את הורמוני הקורטיזול או הלחץ. חשוב לנוח, לרענן ולהקטין את הסיכוי לשחיקה נפשית. אתה רוצה לגבות כוח נפשית ופיזית. כמה מחקרים מראים כי חיבור למה שאתה נהנה וקבלת תזונה נכונה, פעילות גופנית ושינה יכולים לסייע במיטוב רמות הסרוטונין והדופמין. סרוטונין (נוירוטרנסמיטר שעוזר לשמור על איזון במצב הרוח) עוזר לך להרגיש טוב, ודופמין הוא חלק ממרכז התגמול של המוח שלך. "

ש: מדוע נראה שחלקנו חולים ברגע שאנחנו יוצאים סוף סוף לחופשה או לוקחים חופש? מה אנחנו יכולים לעשות כדי להפחית את הסיכויים האלה?

ת: "אם אתם נוסעים ומשתתפים באירועים בעונת השיא של שפעת הקרה, הקפידו לשטוף את הידיים בתדירות גבוהה ולהימנע מלגעת באף, לשפשף את העיניים או לגעת בפה, מכיוון שזו דרך קלה לאסוף חיידקים. זכור כי שימוש בחיטוי ידיים יכול לעזור, אך דע כי עבור כמה באגים כמו norovirus, שטיפת ידיים תכופות והימנעות מאנשים שעלולים להיות חולים הם חיוניים. בנוסף, תלוי לאן אתה נוסע, ייתכן שתצטרך חיסונים מסוימים מבעוד מועד וייתכן שתצטרך לקחת איתך תרופות מסוימות. הקפד לברר עם ספק שירותי הבריאות שלך לגבי המלצות בריאות לפני הנסיעה. "

ש: כמה זמן נמשכות ההשפעות החיוביות האלה של לצאת לחופשה? והאם אנו מרוויחים באותה מידה בין אם חופשותינו ארוכות או קצרות?

ת: "הרבה מהמחקרים מראים שהיתרונות עשויים להימשך עד שלושה עד ארבעה שבועות, אך לאחר מכן עלולים לדעוך. ההשפעות של חופשה קצרה של ארבעה עד חמישה ימים עשויות להיות עוצמתיות באותה מידה כמו חופשה ארוכה יותר. תלוי באדם, זה עשוי להיות מועיל עוד יותר לתזמן מספר חופשות קצרות לעומת חופשה ארוכה אחת. כמו כן, מחקרים מראים שפעילות גופנית מתאימה בחופשות אלה עשויה לתרום עוד יותר לחוויה חיובית. "

ש: מנקודת מבט פסיכולוגית, כיצד חופש וניתוק עוזרים לנו לחיות באופן מלא יותר באופן כללי?

ת: "באופן אידיאלי, אתה יכול להסיר את עצמך ממחשבות על עבודה. זה המקום שבו חופשה קצרה עשויה להועיל יותר, מכיוון שבחופשה ארוכה יותר אתה תמיד מבצע צ'ק-אין. עם זאת, נראה שזה לא משפיע על הכל או כלום. אם עליך לבצע צ'ק-אין, עשה זאת. בעוד שהתנופה הנפשית שאתה עשוי לקבל מהתנתקות מוחלטת עשויה להיות מעט גבוהה יותר מאשר אם אתה עוקב אחר כמה דברים, זה עדיין טוב יותר מאשר לא ללכת בכלל. "

הגדל את היתרונות של להיות רחוק

בהנחה שלמעשה תקחו את זמן החופשה שתכננתם, כיצד תוכלו להפיק את המרב ממנו? כמה טיפים מ- Work to Live הסופר ג'ו רובינסון וד"ר בת 'מקוויסטון של אבוט:

התענג על שנתך. "זה הדבר מספר 1 שכולם יכולים לעשות," אומר מקוויסטון. "זה יכול להפחית את רמות הקורטיזול שלך, להגביר את מצב הרוח שלך ולהביא להשפעות פיזיות כגון ריפוי פצעים משופר. כמו כן, שינה מספקת עשויה למעשה לעזור לכם לווסת את משקלכם טוב יותר. תרגלו 'היגיינת שינה טובה' – חתכו קפאין מספר שעות לפני השינה, הרחיקו הסחות דעת אלקטרוניות מחדר השינה והניחו את הסמארטפון שלכם כמה שעות לפני השינה, מכיוון שכל הדברים הללו יכולים להפריע למקצבי היממה שלכם. "
להזיז את הגוף שלך. מקוויסטון אומר: "פעילות גופנית עדיין חשובה. אנשים מרוויחים מלהיות פעילים פיזית ולהפיק הנאה מפעילויות החופשה שלהם. שוחח עם הרופא שלך ובחר את התרגיל המועדף עליך. צא לשחייה או עשה כל מה שאתה נהנה ממנו. "מחקר שנערך בשנת 2011 שצוטט ב"פסיכולוגיה ובריאות" מצא כי "העלייה בבריאות ובריאות במהלך החופשה תהיה גדולה יותר עבור עובדים שמבלים יותר זמן בפעילות גופנית" כאשר הם לא נמצאים.
הפוך את התכנון לחלק מהכיף. "תן לעצמך משהו לצפות לו," אומר רובינסון. “תכנן את הטיול שלך מוקדם – תחילת השנה. בדוק לאן ברצונך להגיע ולהזמין אותו. נעל את זה עבורך ועבור החברה. ”
שחזר את הקשרים החברתיים האלה. לא צריך לבלות כל רגע ער בזמן חופשה עם אחרים, אבל אנו בני האדם הם יצורים חברתיים. פנו זמן לאותם בני משפחה וחברים שנוכחותם נטענת ומרעננת אתכם. "פנה זמן להרחיק את הטלפונים הסלולריים שלך ולנהל שיחה אמיתית עם יקיריך", אומר מקוויסטון. "השתתף במשהו שכולם אוהבים, כמו משחקים וספורט. הקפד להתחבר וליהנות מהחוויה. היה ברגע, לא גולש באינטרנט. "
אל תהפכו חופשה לעבודה. זה לא קשור ל"תוצאות ", מתעקש רובינסון. "חופשות הן על החוויה, ולא על כמה דברים שראית. חוויות גורמות לנו להיות מאושרים יותר מדברים חומריים, כך עולה ממחקרים. השאירו את מוח העבודה, את נפש האשמה, את מוח השליטה בבית. "