לקחת חופש מהעבודה או מהטחינה היומיומית לא רק עוזר לאנשים להילחץ ולהרגיש מאושרים יותר, אלא גם עוזר לפרודוקטיביות ולמצב הרוח – כל עוד אתה עושה את זה נכון.

אבל מחסום הכניסה הוא גבוה, מכיוון שאמריקאים רבים אפילו לא לוקחים את זמן החופשה המוקצב להם. פחות אמריקאים יוצאים לחופשה כעת מאשר בעבר: הנתונים מצביעים על כך שהאמריקאים נהגו לקחת כמעט שלושה שבועות חופשה בשנה בשנת 2000, אך הם לקחו מעט יותר משבועיים בשנת 2015. גם כשאנשים בחופשה, יותר מ -60 % אומרים שהם ממשיכים לעבוד מרחוק.

עם זאת היתרונות של חופשה ברורים. "אנחנו יודעים שלקח הפסקה זה טוב מאוד לבריאות הנפש של האדם", אומרת סוזן קראוס ויטבורן, פרופסור נוספת לגרונטולוגיה באוניברסיטת מסצ'וסטס בבוסטון, אשר כותבת לעתים קרובות על יתרונות החופשה. "זה מכניס אותך לתודעה אחרת, מוציא אותך מהדפוסים הסטנדרטיים שלך ויכול לתת לך זמן עם המשפחה."

זה גם עוזר לאנשים עסוקים להכות את הרענון, במובן מסוים. בסקר אחד של 414 מטיילים, 94% אמרו שיש להם יותר או יותר אנרגיה לאחר שחזרו לאחר טיול טוב, ו- 55% שעברו טיול מתח נמוך חזרו לעבוד עם רמות אנרגיה גבוהות עוד יותר מבעבר. טוב פשוט לצאת מהשיפוט היום יומי, "אומר ויטבורן.

סוג החופשה חשוב כמובן. אם מתוכננים בצורה גרועה, חופשה יכולה למעשה להוביל ללחץ רב יותר. על פי דוח משנת 2010, חופשה שבה יש הרבה מתח נסיעות, כמו להבין לוגיסטיקה תחבורתית או להרגיש לא בטוחים, עלולה לגרום לנופשים להרגיש פחות מאושרים ומבולבלים יותר ממה שהיו לפני הנסיעה. לקחת את הזמן לתכנון הטיול יכול לעזור להבטיח שהדברים יתנהלו בצורה חלקה. באותו סקר, 28% מהאנשים שאמרו שיש להם חופשה לא טובה אמרו שהם עזבו את התכנון לרגע האחרון.

ניהול ציפיות הוא גם המפתח להפסקה מהנה. אושרך ישתנה במהלך חופשה, אחרי הכל. "אם אתה מבין שלאנשים יש רמות אושר שונות במהלך החופשה, זה יכול לתת לך כמה רעיונות כיצד להוציא את זה", אומר ויטבורן. "תיהיה לבד או תפסיק ואז תחזור יחד."

ואל תשכח לתעד את הנסיעה שלך במצלמה שלך. "צלם תמונות, כך שתוכל להסתכל עליהם לאחור ועל זיכרונות החופשה," אומר ויטבורן.

גם אם נראה שהטיול שלך מלא בתקלות יותר מזיכרונות טובים, הכל לא אבוד: בדרך כלל אתה יכול להפוך חוויות מוזרות, רעות או מאכזבות לבדיחות משפחתיות. "לכולם יש את סיפורי המסע הסיוטיים האלה", אומר ויטבורן. "אבל אלה באמת יכולים לקשור משפחות או בני זוג."